Dietologická poradna NUTRIVIA poskytuje komplexní péči s výbornými výsledky

Článek tématu Bariatrická chirurgie: Dietologická poradna NUTRIVIA poskytuje komplexní péči s výbornými výsledky

Dietologická poradna NUTRIVIA vstoupila již do druhého roku svého provozu. Průměrný úbytek hmotnosti u klientů, kteří již ukončili čtyřměsíční kurz změny životosprávy byl 6,8 kg, průměrný úbytek čistého tuku byl 5,2 kg, tedy přes 79 %. Úbytek čistého tuku je ten nejdůležitější ukazatel, protože znamená, že klienti hubnou zdravě – díky pravidelnému cvičení a správnému jídelníčku nastartovali svůj metabolismus a v pracujících svalech spalují nadbytečné tukové zásoby. V nejbližších měsících lze u všech, kteří vytrvají, očekávat další redukci hmotnosti. To se ostatně potvrzuje u těch, kteří kurz ukončili již dříve a v odstupu po skončení kurzu se chodí do poradny pochlubit s dalšími úbytky a změřit se na BODYSTATU.

 
V poradně NUTRIVIA je Obezita vnímána jako komplexní problém. Cílem kurzů změny životosprávy není okamžitá redukce hmotnosti, ale postupná změna stravovacích i pohybových návyků. Pacienti s nadváhou ve své snaze o zhubnutí naráží na spoustu bariér, které je nakonec odradí od jejich dobře míněné snahy. Odborníci v NUTRIVII pomáhají tyto bariéry odstraňovat a díky individuálnímu přístupu se jim to daří. Kurzy jsou individuální, případně chodí klienti ve dvojici (partneři, rodič s dítětem, kamarádky apod.). Dvojice se může vzájemně podporovat i zdravě „hecovat“ a v poslední době je tato forma návštěvy kurzů velmi oblíbená.

 
Základem péče je pečlivé vyšetření a zjištění prvotní příčiny obezity, což nemusí být vždy tak úplně jasné a jednoduché. Poté si klienti krok za krokem osvojují nové návyky. V NUTRIVII je mimo jiné kladen důraz na dostatek pohybu. Kdo se věnuje klientům v poradně NUTRIVIA? V první řadě nutriční specialisté, kteří vystudovali výživu a edukaci na lékařské fakultě. Samozřejmostí při jejich práci je používání nejmodernějších vyšetřovacích metod, včetně měření na BODYSTATU, pečlivá analýza jídelníčku, individuální postup při sestavování výživových doporučení. Lékař - obezitolog rozpozná závažnější příčiny nadváhy i komplikující onemocnění a rozhodne o doplňujících vyšetřeních a podpůrné léčbě – operace nebo užívání léků. Dále klienti navštíví fyzioterapeuta, který po pečlivém vyšetření dokáže naplánovat vhodný pohybový režim pro každého i s ohledem na jeho zdravotní a pohybová omezení. Díky smluvním partnerům si klienti mohou různé formy pohybu vyzkoušet zdarma a teprve pak se rozhodnout, co jim bude vyhovovat. Psycholog  při pohovoru může pomoci klientům, kteří bez vhodné intervence a řešení dlouhodobých problémů mají jen minimální šanci uspět v sebelépe vymyšleném programu.

 
Poradna NUTRIVIA nyní nabízí své poradenské služby i pro členy Banding klubu. Na bandáž se lze dívat jako na první a samozřejmě velmi účinný krok ke zhubnutí. Tím druhým krokem, který zajistí pacientům trvalou redukci a dlouhodobou spokojenost by měla být změna životního stylu. Individuální poradenství je pro pacienty před i po bandáži velmi vhodné, protože jejich problémy jsou často velmi specifické. Rozhodně je výhodné, pokud pacient nastavuje změnu své životosprávy pod dohledem odborníků. Pravidelné monitorování průběhu hubnutí na BODYSTATU je velmi motivující a dává pacientovi i dietologovi cennou zpětnou vazbu.

 
Péče v poradně NUTRIVIA není hrazena zdravotními pojišťovnami, pro členy Banding klubu ovšem platí sleva při vyšetření na BODYSTATU. Běžná cena je 300,- Kč, členové Banding klubu mají vyšetření za 200,- Kč. Dále mohou členové Banding klubu uplatnit slevu 5% na dlouhodobé kurzy.

 
Poradenství, měření i kurzy změny životosprávy probíhají v příjemném prostředí, všechny služby jsou pod jednou střechou. Poradna je na ulici Bratří Čapků 14, dobře dostupná MHD, v prvním patře s výtahem. Provozní doba je 4x týdně až do 20:00 hod. K dispozici je i dětský koutek pro návštěvníky s malými dětmi. Bližší informace je možno získat na www.nutrivia.cz, nebo na telefonním čísle 543 215 333.

 

 

Autor

MUDr. Michal Čierny, CSc., 18.3.2007

Všechny články tématu Bariatrická chirurgie - chirurgie obezity

© Banding klub ČR, 2005 - 2020
Banding klub
česky deutsch - magenband english - gastric banding