Příspěvky pacientů

E.B. - listopad 2013

Dobrý den,
Jsem po Baypasu žaludku Y.Operace 7.8.2013. Jsem moc spokojená, že jsem to podstoupila, mám 22kg dole, dobře se cítím. Panu doktorovi Čiernému moc děkuji,je skvělý supr jednání,vždy se u něj cítím strašně moc dobře. Taky děkuji celému kolektivu v nemocnici Břeclav všichni,byli úžasní a skvělý,smekám před nimi.
Ten kdo se toho bojí radím at hodí strach za hlavu a jde,život se vám změní jen v to dobré. Moc všem kdo se o mě starali děkuji byli jste vážně skvělý...
E.B.

Věra - srpen 2012

Ahoj, jmenuji se Věra. A tak jako si většina z Vás tak i já se trápila s nadváhou už od svých dětských let.
Ve svých 7 letech už jsem byla na váze 40kg a tento trend bohužel pokračoval a v pubertě už jsem dosahovala váhy 100kg na střední škole to už bylo 120kg. Nějaká kila se mi podařilo zhubnout s čehož jsem měla radost, která ale netrvala příliš dlouho neboť jsem kila přibrala velmi rychle zpět i s něčím na víc. Má váha se nakonec ustálila na 149kg. Zastavila se mi menstruace, bolely mě neustále záda, byla jsem unavená a nic mě netěšilo. Ke všemu jsme se s přítelem snažili už mnoho let o miminko zkoušely jsme i umělé oplodnění ale bohužel neúspěšně. Nakonec mi naše lékařka doporučila, abych si nechala podvázat žaludek, že další pokus o umělé oplodnění mi jako doktorka nedoporučuje vzhledem k mé váze. 1 rok jsem se snažila sama a schodila jsem 9kg ale to nestačilo, proto jsem se rozhodla, že vyhledám odborníka.
A tím vyvoleným byl Pan doktor Čierný. V lednu jsem byla na 1 konzultaci, absolvovala potřebná vyšetření (gastro, obezitologa, psychologa, endokrinologa) a pak hurá pro termín. A tím dnem D pro mě bylo 10. 04. 2012 po vzájemné debatě s panem doktorem jsem se rozhodla pro Bypass neboť jsem člověk, který ne vždy dodržuje režim co mám dodržovat. V nemocnici vše proběhlo bez komplikací personál byl milý a za 3 dny jsem jela domu zotavování trvalo asi 5 týdnů, ale já se radovala už ze svých mizejících kil. Navíc jsem neměla chutě a netrápila jsem se hlady. 14 dní jsem měla tekutou stravu a 14 dní kašovitou. Přechody proběhly bez komplikací a já jistě najela na stravu pevnou.
Dodnes nemám s žádným jídlem problém jím vše, na co mám chuť, akorát ty porce jsou menší. Vždy když sedím v restauraci tak se divím co všechno lidé okolo mě dokaží sníst. Dnes po 4 měsících jsem na váze 107kg a stále hubnu jsem spokojená a štastná. Klesl mi cukr, cholesterol, přestaly mě bolet záda, vrátila se menstruace. A doufám, že za rok se pokusím o miminko a možná nebude ani umělé oplodnění potřeba.
Zvedne se vám sebevědomí začnete o sebe více pečovat, budete mít chuť na sport což by vás před tím ani nenapadlo a hlavně budete moc jít do obchodu a s chutí si vybrat oblečení aniž by na vás prodavačka zírala: jako ta se asi zbláznila, na ni tady nic nemáme. Lituji jen jednoho, že jsem nešla na tuto operaci už dávno. Seberte odvahu, vaše zdraví za to stojí.

Petr - 54 let

"Nikdy jsem své váze nepřikládal větší význam. V roce 1981 jsem skončil S aktivním sportem a pak už jsem jen spokojeně tloustnul. Své problémy jsem vždy řešil drastickou dietou - "nežrat", a dokázal jsem takto shodit i přes 30 kg. Většinou byla kila do pár měsíců zpět, a ještě nějaké navíc. Tak jsem se celkem v pohodě dostal až na 175 kg - BMI 54,01. Postupně ale začaly narůstat mé zdravotní problémy,s pohybem a osobní hygienou. Obout ponožky byl pro mne nadlidský výkon. Také vyjít do třetího patra.
Bylo mi jasné, že musím svoji situaci řešit, jestli nechci za pár let neslavně skončit. Navštívil jsem Dr. Čierneho v Brně na Viniční - absolvoval jsem populární "kolečko" /chirurgie, nutriční terapeut, psycholožka, obezitolog/. Nastudoval jídelníčky, zakoupil váhy a založil deník - za 7,5 měsíce se mi podařilo shodit 38 kg. 14.5.2008 jsem měl svůj den D - byla mi provedena bandáž žaludku - a od té doby mám dole dalších 15 kg - do dnešního dne 8.8.2008 jsem se dostal na 122 kg - BMI 37,65 a moje hmotnost jde stále dolů.
Každému,kdo chce skutečně řešit svoje problémy s obezitou tento zákrok (bandáž) upřímně doporučuji. Chce si to prostě srovnat svoje priority v hlavě a začít.
V součastné době denně (někdy obden) cvičím,jezdím na kole. Začal jsem chodit se "starými pány" na basket. A tak věřím, že si časem splním své dva sny: - opět navštívit Sibiř (Putorana, Kamčatka) a na Aljašce si projít Chilkootský trail. To bude paráda."

Romana, 28.12.2008

Ahoj,
jmenuji se Romana, tak asi jako všechni co chodíme na tyhle stránky, i mě trápila obezita. Byla jsem silná od mala, celý život jsem jezdila do ozdravoven a snažila se hubnout dodržovat režim, chodila jsem i na endokrinologii, ale vždy to byl u mě jen jo-jo efekt.
A právě před 2,5 rokem jsem vyhledala další pomoc. Nejprve u Dr. Zemana a taky Mgr. Motlové a začala jsem opět držet dietu, počítat KJ a pohybovat se trošku více. No a podařilo se mi něco zhubnout a potom jsem se také setkala s Panem primářem Čiernym, a s tím jsem se připravovala na svůj velký den - 9.11.2006. A už je tomu dva roky, co jsem podstoupila Gastrický bypas Roux-en-y. Za tu dobu jsem zhubla již 107kg. (A to asi 30 kg bylo před operací, a zbytek po ní).
Jsem nesmírně spokojená a můžu říct, že člověk má úplně jiný pocit, a hlavně trošku větší sebevědomí. Sice už mi váha nejde dolů žádnou rychlostí, už několik měsíců se ani nehne, ale to nevadí, i tenhle výsledek mi stačí. Teď už jen musím podstoupit nějaké kosmetické úpravy z rukou plastických chirurgů.
V současné době se mi daří velice dobře, žádné problémy ani komplikace po zdravotní stránce nemám. Člověk je prostě jen více pohyblivější a taky více zvládá, co se týká třeba nějakých aktivit. Já chodím plavat a taky ráda na procházky .A samozřejmě na všechny akce klubu na které se vždy velice těším.
No a závěrem chci říct že ti co trpí velkou nadváhou a mají problém s hubnutím, tak operaci doporučuji.
Tímto chci ještě poděkovat panu primáři Čiernému, že jsem tuhle operaci mohla podstoupit, a taky za jeho starostlivost a pečlivost k nám pacientům.
Ahoj.
Romana.

B. Halamíček, 24.10.2008 (profil na fóru)

Ahoj,
jmenuji se B.Halamíček, mám 48 let a 22.9.2008 jsem byl na tubulizaci žaludku. Stále jsem nemohl shodit, rok jsem užíval Meridii, shodil jsem 20 kg a postupně zase 10 kg přibral.
Když váha ukazovala 163 kg, cukr 10,8, tlak 160/120, řekl jsem si DOST !!! Z televize, z návštěvy Banding klubu jsem se dozvěděl o BMI Chirurgii v Brně a dohodl si po osobní návštěvě termín operace. O tom, jak hrozně jsem se bál, ani nebudu psát. Jaké však bylo mé překvapení po samotném zákroku.
NEMÁM NEŽ SLOVA CHVÁLY !!! Příprava, samotná operace, starostlivost a ochota personálu, to vše na špičkové úrovni a opravdu jsem se cítil, jako mezi přáteli a to po celou dobu pobytu na klinice. Lidi, kteří váháte - vůbec se nebojte. Přimář MUDr. Čierny a jeho personál, to je fakt ŠPICA !!!
Ještě jednou jim tímto moc a moc děkuji. Kéž by byl takový stav zdravotnictví a starost personálu o pacienty všude, jako na Viniční v Brně. To se tam pak i těšíte na další kontroly. Přeji celému kolektivu hodně tak spokojených pacientů, jako jsem byl já.
B. Halamíček

Jarka: (v grafu č. 10)

"Chtěla bych Vám všem, kteří zavítáte na tyto stránky říct :
Sama jsem podstoupila operaci žaludku vloni v květnu. Zpočátku jsem měla trochu problémy s tím, že dle mojich představ jsem snědla pořád dost. MUDr Čierny mě dvakrát doplnil bandáž, přes tzv.komůrku a po té se začaly objevovat první úspěchy, kdy dnes mám 50kg dole a mám z toho obrovskou radost. Vůbec mi nevadí, jak jsem četla, že při představě, že člověk si nemůže dopřát to či ono, protože to není vůbec pravda. Já osobně si dopřeju úplně všechno, akorát, že člověk toho opravdu dá do sebe málo, ale častěji za den.Vůbec se nevyhýbám ani sladkostem.A zase je to o tom množství.Dnes začínám přidávat i lehčí sporty, kdy se zúčastňuji akcí, které pořádá banding klub a sama ještě chodím plavat a občas si vyjedu na kole, co pro mě bylo před rokem nemožné. Vážila jsem totiž 140kg.Je to prostě úžasné. člověku stoupne sebevědomí a má větší radost ze života. Chci Vám všem říct, že strach tady není na místě a vřele všem, kteří mají kladný vztah k jídlu (i když si to někteří nechtějí přiznat) doporučuji tuto formu možnosti zhubnutí.
Ahojky Jarka"

Další zkušenosti a názory můžete najít ve fóru.
© Banding klub ČR, 2005 - 2020
Banding klub
česky deutsch - magenband english - gastric banding